°C

Znowu podrabiana odzież i obuwie na targowisku w Łęknicy

Fot. KWP w Gorzowie
 

Na targowisku miejskim w przygranicznej Łęknicy policjanci i funkcjonariusze SG znaleźli odzież i obuwie z bezprawnie wykorzystanymi znakami towarowymi znanych światowych marek – poinformowała w piątek Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Podczas kontroli przeprowadzonej w czwartek (10 czerwca br.) funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 500 sztuk koszulek, bluz, spodenek, spodni oraz obuwia sportowego. Łączna wartość oryginalnych odpowiedników tych rzeczy to ok. 135 tys. zł.

Nielegalny towar znajdował się na trzech stoiskach handlowych. Oferowało go do sprzedaży troje obywateli Bułgarii – dwóch mężczyzn w wieku 46 lat i 52-letnia kobieta.

Jak przekazała Berestecka, z osobami tymi zostały przeprowadzone czynności procesowe. Policjanci prowadzą obecnie postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z Ustawą prawo własności przemysłowej za handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara grzywny i do dwóch lat więzienia. Jeśli jednak sprawca uczynił sobie z tego procederu stałe źródło utrzymania, to zagrożenie karą pozbawienia wolności rośnie do lat pięciu.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku