Polski Cukier bliżej brązu!

Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra przegrali z Polskim Cukrem Toruń 95:117 w pierwszym meczu o brązowy medal.

Zielonogórzanie dobrze rozpoczęli to spotkanie. Prowadzili już 7:2. W pewnych momentach prowadzili w pierwszej kwarcie już różnicą dziesięciu punktów. Ta część spotkania zakończyła się zwycięstwem Stelmetu 29:23. Druga odsłona minimalnie lepsza w wykonaniu gości, którzy wygrali tę część – 27:24 i po pierwszej połowie ekipa trenera Andreja Urlepa prowadziła 53:50.

Druga połowa była zdecydowanie słabsza w wykonaniu zielonogórzan. Trzecią kwartę przegrali 15:21, a czwartej przegrywali już nawet różnicą 20 punktów! Ostatnia część to jakaś katastrofa! Stelmet poległ w czwartej kwarcie aż 27:46!

Torunianie są bliżej brązu. Drugi, reważowy i ostatni mecz tej rywalizacji we wtorek w hali rywala.

Punkty:

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Vladimir Dragicevic 17, Boris Savovic 16, Łukasz Koszarek 15, Martynas Gecevicius 14, Przemysław Zamojski 11, Filip Matczak 8, Alex Hernandez 6, Adam Hrycaniuk 6, Edo Muric 2, Jakub Der 0;

Polski Cukier: Glenn Cosey 26, Aaron Cel 19, Karol Gruszecki 18, D.J. Newbill 16, Aleksander Perka 11, Łukasz Wiśniewski 9, Cheikh Mbodj 8, Bartosz Diduszko 8, Krzysztof Sulima 2, Tomasz Śnieg 0