°C

Ania Orłowska w szpitalu, rodzice błagają o mobilizację w zbiórce

MO
 

Stan małej, chorej na rdzeniowy zanik mięśni Ani, w pomoc której zaangażowało się także Radio Zielona Góra pogarsza się z dnia na dzień.
Wczoraj dziewczynka trafiła do szpitala. Powodem był zwykły katar, który dla Ani jest śmiertelne niebezpieczny. Dziewczynka zaczęła się krztusić. Kiedy saturacja zaczęła spadać, a tętno dochodziło do 170, doszło do tachykardii, rodzice szybko wezwali pogotowie.

Anię może uratować jedynie terapia genowa – lek zolgensma za 9,5 miliona złotych. Na rzecz Ani od września prowadzona jest zbiórka na siepomaga.pl. Do zebrania pozostało jeszcze 1,2 mln zł . Tata Ani, Michał Orłowski apeluje o mobilizację i i szybkie wpłaty, bo – jak podkreśla – córka właściwie nie ma już czasu:

Niestety sytuację komplikuje fakt, że Ania nie może otrzymać leku zaraz po zebraniu pełnej kwoty. Będzie musiała jeszcze poczekać na jego podanie nawet do miesiąca, dlatego tak ważny jest czas – tłumaczy tata dziewczynki:

W weekend w regionie odbędą się kolejne akcje charytatywne na rzecz Ani, na które zaprasza koordynująca zbiórkę Ewa Antonowicz:

Anię można wesprzeć TUTAJ

Ania Orłowska w szpitalu, rodzice błagają o mobilizację w zbiórce - Radio Zielona Góra 97,1FM

Ania Orłowska w szpitalu, rodzice błagają o mobilizację w zbiórce - Radio Zielona Góra 97,1FM


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku