°C

Od dziś obowiązują nowe przepisy w ruchu drogowym

fot. LUBUSKA POLICJA
 

Już od dziś wchodzą w życie nowe przepisy w ruchu drogowym. Zakładają one między innymi ochronę pieszego. To także zrównoważenie prędkości w terenie zabudowanym niezależnie od pory dnia.

Nowelizacja obejmuje kilka zmian, które kierowcy i piesi będą musieli egzekwować. Jedna z głównych zasad, to pierwszeństwo pieszego na pasach. Nie tylko wówczas, gdy przechodzi przez jezdnię w wyznaczonym miejscu. To także sytuacja, kiedy będzie stał przed przejściem.

Jak mówi komisarz Aneta Berestecka z żarskiej policji wszystko ma służyć zwiększeniu bezpieczeństwa:

– To także zasada zachowania minimalnej odległości między pojazdami na drogach szybkiego ruchu – dodaje komisarz Berestecka:

Mandat za nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu przed przejściem dla pieszych to kwota nawet do 500 złotych mniej w portfelu.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku