°C

15 do 13. Większość odwołała przewodniczącą Haręźlak

fot. lubuskie.pl
 

Wioleta Haręźlak przestała pełnić funkcję przewodniczącej Sejmiku Województwa Lubuskiego. Stało się tak, bo większość radnych, w tajnym głosowaniu zdecydowała o jej odwołaniu. To konsekwencja wniosku jaki kilka tygodni temu złożył Klub Koalicji Obywatelskiej. W tle była polityka i konflikt między środowiskiem bezpartyjnych radnych z Platformą Obywatelską.

Tuż po głosowaniu, Wioleta Haręźlak podziękowała Sejmikowi za współpracę:

Dzisiejsze odwołanie Wiolety Haręźlak było możliwe ze względu na brak wyraźnej większości zarówno po stronie koalicji jak i opozycji. Podczas dzisiejszej sesji głosowało 28 z 30 radnych. 15. było za, a 13. przeciw.

Kto obejmie funkcję po Wiolecie Haręźlak? Wszystko wskazuje na to, że może to być radny Wacław Maciuszonek z Klubu Bezpartyjni Samorządowcy.

 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku