°C

Wybrano skład Młodzieżowej Rady Miasta

fot. Aleksandra Ferenc
 

Znamy już nazwiska 25 radnych II kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Zielona Góra. Demokratyczne wybory odbyły się 17 maja w 24 szkołach w Zielonej Górze, należących do 5 okręgów wyborczych. Nie były to wszystkie szkoły z terenu Zielonej Góry.

Wybory w tym roku zostały przeprowadzone metodą Borda, co doprowadziło do tego, że 273 głosy były nieważne:

– mówi Agnieszka Żukowska z Urzędu Miasta z Wydziału Oświaty.

Młodzież przeprowadziła kampanie wyborcze w szkołach i za pomocą mediów społecznościowych, dodaje Rafał Trafała – sekretarz I Kadencji MRM i członek Miejskiej Komisji Wyborczej:

Frekwencja w wyborach wyniosła 57 %.

Lista osób, które dostały się do Młodzieżowej Rady miasta będzie opublikowana na stronie internetowej miasta, a kandydaci otrzymają potwierdzenie listem.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku