°C

Na pomoc małej Ani! [KAMPANIA SPOŁECZNA]

foto: organizator zbiórki
 

Aktorzy, muzycy, projektanci, osoby znane i lubiane włączają się w walkę o życie małej zielonogórzanki Ani Orłowskiej. W kampanii społecznej wystąpili m.in Joanna Brodzik, Ewa Minge, Magda Różczka, Kasia Wilk, Wojciech Solarz, Sandra Herbich, Felicjan Andrzejczak, Gabriela Muskała.

 

Przypomnijmy, Ania choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Ma uszkodzony gen, który odpowiada za pracę mięśni. Lek kosztuje ponad dziewięć milionów złotych. Rodzice zebrali już sześć milionów, ale nadal brakuje trzech.Aby zwrócić uwagę na walkę małej Ani osoby znane i lubiane w Polsce postanowiły nagrać kampanię społeczną z wierszem „Lokomotywa” Juliana Tuwima.

Czas Ani, jest jak pędząca lokomotywa z wiersza i ucieka w zastraszającym tempie. Choroba u 10-miesięcznego dziecka została zdiagnozowana we wrześniu ubiegłego roku. – Zostały więc 2 miesiące na podanie terapii genowej – mówi tata Ani Orłowskiej

Jak zaznacza rodzic, terapia genowa da dziecku szansę na przeżycie i zahamowanie rozwoju SMA.

Jak dodaje Ewa Antonowicz która koordynuje zbiórkę lek może zostać podany w Polsce, ale sama jego produkcja odbywa się za granicą.

Chorobę Ani mocno przeżywa jej babcia. Antonina Orłowska przez prawie 40 lat pomagała chorym ludziom. Była pielęgniarką. Teraz sama prosi o pomoc dla swojej wnuczki:

Posłuchaj relacji: 

Aby pomóc Ani wystarczy wpłacić pieniądze na www.siepomaga.pl/ania

lub w serwisie Caritas www.uratujecie.pl/potrzebujacy/ania


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku