°C

Wojewoda komentuje głosowanie ws. KPO. Ostro krytykuje Platformę

fot. Facebook
 

Wojewoda lubuski komentuje wynik sejmowego głosowania ws. możliwości wdrożenia Krajowego Programu Odbudowy i pozyskania 770 miliardów złotych z unijnego budżetu. W internetowym wpisie Władysław Dajczak podkreślił, że decyzja ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju Polski i regionu.

Jak napisał wojewoda:

„Sejm przyjął (…) ustawę, która pozwala partycypować przez najbliższe 10 lat w budżecie wspólnotowym. To 770 mld złotych dla polskich rolników, polskich rodzin, szkół, szpitali, przedsiębiorców i pracowników. To ogromne wsparcie dla samorządów. Dzięki tym pieniądzom rozwijać się będzie także województwo lubuskie, rozwijać się będą lubuskie samorządy i nasze wspólnoty lokalne.”

Władysław Dajczak odniósł się również do postawy lubuskich posłów Platformy Obywatelskiej, którzy wstrzymali się od głosu. W jego ocenie, w istocie był to głos „przeciw lubuskim rolnikom, szkołom, szpitalom i przedsiębiorcom”.

Wojewoda wskazał również na konflikt interesów między samorządowcami związanymi z PO (Kożuchowa, Wschowy i Krosna Odrzańskiego), a posłami tej partii.

Treść stanowiska Władysława Dajczaka zamieszczamy poniżej:

Wojewoda komentuje głosowanie ws. KPO. Ostro krytykuje Platformę - Radio Zielona Góra 97,1FM


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku