°C

Tylu powrotów, ile wyjazdów. Dzisiaj Dzień Strażaka

fot. M. Czechowska
 

Gaszą pożary, ratują ludzi, zwierzęta i mienie - dzisiaj świętują strażacy. W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze są trzy jednostki ratowniczo- gaśnicze: przy ul. Sulechowskiej, Kożuchowskiej i w Sulechowie. Główna siedziba mieści się przy ul. Kasprowicza.

To dla nas normalny dzień pracy – mówi Arkadiusz Kaniak, oficer prasowy zielonogórskich strażaków:

Strażacy w swojej pracy spotykają się z wieloma różnymi interwencjami. Spora część wyjazdów dotyczy zwierząt. I tu trudno o rutynę – opowiada zielonogórski strażak i nasz redakcyjny kolega Piotr Palczyński:

W tym roku zielonogórscy strażacy będą świętować 14 maja. Ze względu na obostrzenia, uroczystość będzie miała symboliczny charakter.

W Polsce, od 2003 roku, Dzień Strażaka obchodzony jest jako święto zawodowe, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku