°C

Lewica o świętowaniu 1. maja

Adrianna Ruszkowska, Piotr Tykwiński, Radosław Brodzik
 

Lubuscy liderzy Lewicy zachęcają mieszkańców do świętowania 1 maja. Podczas konferencji prasowej przypomnieli, że to zarówno Święto Pracy jak i rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Mówił Radosław Brodzik, a przewodniczący zielonogórskich struktur Nowej Lewicy Piotr Tykwiński przypomniał, że idea szacunku do pracy i praw pracowniczych, którą zapoczątkował strajk z 1889 roku w Chicago, łączy wiele różnych środowisk:

Przypomnijmy, 1 maja w kościele katolickim obchodzi się wspomnienie świętego Józefa Rzemieślnika, męża Maryi. Wprowadził je Pius XII jako alternatywę dla ówcześnie laickiego, związanego z ideologią komunistyczną Święta Pracy.

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku