°C

WiMBP: ,,Szukali przyjaciela” z Jolantą Marcolla

fot. Aleksandra Ferenc
 

Europejska Noc Muzeów 2018 także w Muzeum Ilustracji Książkowej, które mieści się na V piętrze Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze.

Gościem specjalnym spotkania pt. ,,Szukamy przyjaciela” była Jolanta Marcolla – ilustratorka pochodząca z Krosna Odrzańskiego, od lat związana z Zieloną Górą.

 

Jak wygląda tworzenie książek dla dzieci – mówi autorka:

 

 

Wydarzenie przyciągnęło do biblioteki całe rodziny:

 

 

Oprócz spotkania autorskiego uczestnicy mogli tworzyć grafiki na dziewiętnastowiecznej prasie drukarskiej, a także wziąć udział w warsztatach plastyczno-literackich i tekstylnych.

 

Jolanta Marcolla mieszka i pracuje w Warszawie. W 2017 roku wydała drugą autorską książkę dla dzieci pt. „Kim i Ktoś z Nikim”.

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku