°C

Trzech seniorów Falubazu w półfinale IMP. Protasiewicz miał groźny upadek!

fot. Łukasz Forysiak Foto Forysiak
 

Zdecydowana większość żużlowców Marwis.pl Falubazu Zielona Góra pomyślnie zakończyła udział w ćwierćfinałach Indywidualnych Mistrzostw Polski i uzyskała awans do półfinału. Mowa o Piotrze Protasiewiczu, Damianie Pawliczaku oraz Patryku Dudku.

Piotr Protasiewicz zajął trzecie miejsce na turnieju w Bydgoszczy. Kapitan zielonogórskiej drużyny wywalczył 11 punktów (3, 3, 3, w, 2), a w piętnastym biegu uczestniczył w bardzo groźnie wyglądającym wypadku. Na szczęście „PePe” wstał o własnych siłach, został wykluczony z powtórki, jednak dokończył udział w zawodach i awansował dalej (Adrian Gała, zawodnik miejscowej Polonii, który upadł wraz z Protasiewiczem, został przewieziony do szpitala).

Oprócz Protasiewicza do półfinału IMP wszedł również startujący w Bydgoszczy Damian Pawliczak, który zajął wysokie piąte miejsce z dorobkiem 9 punktów (1, 3, 2, 3, 0). Zawody wygrał Szymon Woźniak z Moich Bermudów Stali Gorzów – 14 pkt.

Pawliczak przyznał, że jego celem był awans:

Z turnieju w Rawiczu do półfinału awansował inny senior Falubazu, Patryk Dudek. „Duzers” był czwarty na torze tamtejszego Kolejarza, a jego dorobek to 11 „oczek” (3, 2, 1, 3, 2).

Dudek jest zadowolony ze swojego występu i uważa, że to dobry prognostyk przed sobotnim meczem ligowym w Częstochowie:

Ostatnie, szesnaste miejsce na zawodach w Rawiczu zajął junior Falubazu, Fabian Ragus, który nie zdołał tego dnia wywalczyć choćby punktu. Inny z zielonogórskich młodzieżowców, Jakub Osyczka był rezerwowym. Na torze pojawił się raz i przyjechał ostatni. Zawody w Wielkopolsce wygrał Tobiasz Musielak z Wilków Krosno – 14 pkt.

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku