°C

Egzaminy ósmoklasisty i matury tak, jak zaplanowano [HARMONOGRAM]

fot. Daniel Sawicki
 

Matury i egzaminy ósmoklasisty odbędą się zgodnie z zaplanowanymi terminami - poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Szef resortu edukacji przedstawił szczegóły dotyczące egzaminów.

Przystępujący do egzaminów nie będą musieli mieć testu na obecność koronawirusa. Mają wystarczyć zasady reżimu sanitarnego, czyli maseczka, dystans i wietrzenie sal.

Przemysław Czarnek powiedział, że na tegorocznej maturze i egzaminie ósmoklasisty będą obowiązywać wymagania egzaminacyjne z grudnia 2020 roku. Maturzyści nie będą musieli przystępować do egzaminu na poziomie rozszerzonym. Nie będzie też matur ustnych.

„Egzaminy obowiązkowe to tylko część pisemna na poziomie podstawowym. Część ustna tylko dla osób, które potrzebują wyniku do rekrutacji na uczelnie za granicą. Na egzamin ustny zgłosiły się 842 osoby na kilkaset tysięcy maturzystów”

– mówił minister.

Szef resortu dodał, że ósmoklasiści będą mieć mniej zadań.

„Ale czas na ich rozwiązanie dokładnie taki sam jak w 2019 i 2020 roku. Mniejsza będzie także liczba zadań otwartych”

– dodał.

Przystępujący do egzaminów nie będą musieli mieć testu na obecność koronawirusa. Mają wystarczyć zasady reżimu sanitarnego, czyli maseczka, dystans i wietrzenie sal.

Zasady na przyszłorocznych egzaminach będą takie same – z tym wyjątkiem, że maturzyści będą musieli napisać jeden egzamin na poziomie rozszerzonym, ale nie będzie tu progu zdawalności.

Egzaminy ósmoklasisty i matury tak, jak zaplanowano [HARMONOGRAM] Radio Zielona Góra 13 maja 2021

Więcej informacji znaleźć można na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku