°C

IMGW: od dziś pogorszenie pogody

Grafika: IMGW-PIB METEO POLSKA/Twitter
 

Dziś w niemal całej Polsce będzie odczuwalne zimne, arktyczne powietrze. To za sprawą układu niskiego ciśnienia, który znad Skandynawii przemieścił się nad Bałtyk.

Rano na zachodzie kraju temperatura wyniesie do 1-2 stopni. Nieco cieplej będzie na wschodzie, gdzie można spodziewać się temperatur w okolicy 6 stopni.

Jak mówi rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski, wraz z chłodniejszym powietrzem nadejdą opady deszczu, a także deszczu ze śniegiem.

W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie 13, a nad morzem – 6 stopni. Tam będzie najchłodniej. Temperatura odczuwalna może być jeszcze niższa ze względu na silny wiatr.

Chłodna i deszczowa aura może utrzymać się do połowy przyszłego tygodnia.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku