°C

Policja szuka ludzi. Ponad 1000 spraw rocznie

fot. M. Czechowska
 

Ponad 180 osób poszukiwanych zatrzymali w tym roku zielonogórscy mundurowi. To jedno z najbardziej pracochłonnych zadań policji.

Jak wylicza Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze, każdego roku w jednostce wszczynanych jest ponad 1000 spraw poszukiwawczych:

W zielonogórskiej policji działa specjalny zespół zajmujący się poszukiwaniami i identyfikacją osób. Informacje o poszukiwanych przekazywane są też wszystkim policjantom, którzy sprawdzają status osób kontrolowanych podczas czynności służbowych, np. w trakcie kontroli drogowej:

Najczęściej policja poszukuje osób na zlecenie sądów i prokuratur do prowadzonych postępowań lub do odbycia kary pozbawienia wolności. Inną grupę poszukiwanych stanowią osoby zaginione.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku