°C

Oferowali nielegalny tytoń na telefon. KAS rozbiła grupę

Fot. Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze
 

Funkcjonariusze KAS przejęli 152 kg nielegalnego tytoniu. Dystrybucją krajanki zajmowało się dwoje mieszkańców jednej z miejscowości niedaleko Zielonej Góry – poinformowała w środę Beata Downar-Zapolska z Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

„Młodzi ludzie oferowali krajankę tytoniową w internecie. By ją kupić, wystarczyło do nich zatelefonować, zapłacić, a potem czekać na przesyłkę”

wyjaśniła Downar-Zapolska.

W domu internetowych sprzedawców funkcjonariusze znaleźli m.in. telefony, karty sim i dokumentację bankową poświadczającą obrót nielegalnym tytoniem i obciążającą inne osoby biorące udział w procederze.

„Były tam również 152 kg krajanki tytoniowej bez polskiej akcyzy. Gdyby taka ilość tytoniu trafiła do obrotu, Skarb Państwa z tytułu akcyzy i podatku VAT straciłby ponad 200 tys. zł”

– dodała Downar-Zapolska.

Postępowanie karne-skarbowe w tej sprawie prowadzi Lubuski Urząd Celno-Skarbowy pod nadzorem prokuratury. Za tzw. paserstwo akcyzowe grozi nie tylko wysoka grzywna, ale także do trzech lat więzienia.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku