°C

Będą nowe drogi i parkingi w Zielonej Górze

fot. pixabay
 

Zmotoryzowani już w niedługim czasie będą mogli korzystać z nowych dróg i parkingów w Zielonej Górze. Szykuje się wiele nowych drogowych inwestycji.

Do części z nich UM wyznaczył już wykonawcę, część dopiero czeka na wyłonienie najkorzystniejszej oferty – poinformował Krzysztof Staniszewski z Departamentu Zarządzania Drogami w Urzędzie Miasta:

Urząd Miasta ogłosił też kilka nowych przetargów na budowę dróg, z którymi zapoznać można się w BIP. W tym przypadku więc przyszłe inwestycje są dopiero na etapie poszukiwania wykonawców :

Aż 6 firm chce wybudować drogę w Łężycy. Najniższa oferta wynosi niecałe 200 tysięcy zł., podobnie jak w przypadku ul. Srebrnej i Oliwkowej w Chynowie.
Wiadomo już kto wybuduje ulicę Budowlaną i Uroczą. Wybrana firma zrobi to za 830 tysięcy zł. Dzięki tej inwestycji lepszy dojazd do domów zyskają mieszkańcy osiedla domków jednorodzinnych. Obecnie są to drogi gruntowe.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku