°C

MZL: Krecik i przyjaciele z Czech

fot. Aleksandra Ferenc
 

Czeska Noc w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Impreza odbyła się w ramach Europejskiej Nocy Muzeów i jak zwykle przyciągnęła wielu miłośników sztuki, a w tym roku także sympatyków naszych południowych sąsiadów.

Jedną z atrakcji był wykład o ,,Bajkach naszego dzieciństwa”, takich jak: Krecik, Rumcajs, Sąsiedzi czy Żwirek i Muchomorek.

 

W czeskich dobranockach można odnaleźć odniesienie do współczesnych filmów – mówi dr Izabela Korniluk z MZL:

 

 

Mimo że większość znanych bajek powstała ponad 50 lat temu, to zawarte w nich wartości obowiązują do dziś:

 

 

Organizatorzy przygotowali program atrakcyjny dla każdej grupy wiekowej. Najmłodsi na warsztatach tworzyli czapkę Rumcajsa, starsi mogli, m.in. wysłuchać wykładu red. Leszka Mazana. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem:

 

 

Przypomnijmy, że impreza potrwa do godz. 24. W niedzielę 20 maja muzeum jest nieczynne.

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku