°C

Ponad 5 mln zł na tegoroczną akcję „Zima”

fot. M. Czechowska
 

40 jednostek sprzętowych, 90 wyjazdów oraz 5 tysięcy ton soli - to krótkie podsumowanie akcji Zima w Zielonej Górze. Działania służb odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie ulic i chodników trwały od 1 listopada do końca marca.

Koszt akcji Zima to ponad 5 milionów złotych – wylicza Michał Szulc z Departamentu Zarządzania Drogami w magistracie:

Najważniejszym zadaniem służb było zwalczanie śliskości na ulicach i chodnikach. Miasto dobrze oceniło ich pracę w sezonie zimowym. Sprawdzianem był początek lutego – dodaje Michał Szulc:

Podczas kolejnej akcji Zima miasto nadal będą odśnieżać dotychczasowi wykonawcy. W stałym utrzymaniu jest 330 kilometrów dróg publicznych oraz 250 tysięcy metrów kwadratowych chodników.

 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku