°C

Dolina Gęśnika – do odpoczynku i… naprawy

fot. M. Czechowska
 

Zrewitalizowana Dolina Gęśnika oblegana przez mieszkańców. Wiosna i pandemia spowodowały, że zielonogórzanie szukają miejsc do odpoczynku i rekreacji. Teren przyciąga spacerowiczów, biegaczy, mieszkańców z psami czy dzieci do miasteczka ruchu drogowego.

Jak mówią, to dobre miejsce, aby się przewietrzyć i zregenerować:

Mimo zagospodarowania terenu, mieszkańcy wskazywali na zniszczenia. To m.in. dziurawa siatka do opalania nad wodą:

Z pytaniem o naprawy zwróciliśmy się do zielonogórskiego magistratu. Po interwencji Radia Zielona Góra siatka nad ciekiem wodnym została wymieniona. W planach nie ma jednak ogradzania plaży. Radny Filip Gryko podkreśla, że właściciele powinni pilnować zwierząt i po nich sprzątać:

Hanna Ratajczak – Garbaj, zastępca dyrektora Departamentu Przedsiębiorczości i Gospodarki Komunalnej wskazuje, że wandalizm nie omija Doliny Gęśnika:

Główne prace związane z rewitalizacją Doliny Gęśnika zostały zakończone. Być może pojawią się jednak dodatkowe atrakcje – dodaje Filip Gryko:

Przypomnijmy, prace rewitalizacyjne w Dolinie Gęśnika rozpoczęły się zimą 2018 roku. Tereny rekreacyjne obejmują obszar wzdłuż rzeczki od ul. Sulechowskiej do kościoła przy ul. Źródlanej. Na miejscu jest m.in. plaża z hamakami, miejsca na ogniska, stoły z ławami i wiaty, kładki nad ciekiem wodnym, drewniane ścieżki i zbiornik spiętrzający wodę.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku