°C

Prezydent: Chcemy aby przemysł się przekształcał

Fot. PAP/Rafał Guz
 

W Pałacu Prezydenckim w Warszawie rozpoczęło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Młodzieżową Radą Klimatyczną przy resorcie klimatu i środowiska. Dyskusje dotyczą między innymi organizowanego przez Stany Zjednoczone światowego szczytu w sprawie klimatu z okazji Dnia Ziemi (22-23 kwietnia). Jednym z 40 przywódców zaproszonych na spotkanie będzie właśnie polski prezydent.

Andrzej Duda, zwracając się do członków Rady, podziękował im za zaangażowanie w sprawy środowiska. Podkreślił, że działania na rzecz poprawy klimatu łączą pokolenia Polaków.

„Kwestia ochrony klimatu i zachowania świata w jak najlepszym stanie dla przyszłych pokoleń ma dziś olbrzymie znaczenie. Cieszę się, że nie tylko my starsi myślimy nad tym, jak zachować świat dla naszych dzieci i wnuków, ale także wy, jako pokolenie młodzieży, które będzie decydować o polskich sprawach – już o tym myślicie” – mówił Andrzej Duda.

Prezydent zapowiedział, że podczas zamkniętej części spotkania będzie rozmawiać z członkami Rady między innymi na temat sprawiedliwej transformacji energetycznej oraz działań spowalniających wzrosty temperatury na świecie. „Musimy twardo stanąć w obliczu rzeczywistości i powiedzieć sobie, że zmiany są niezbędne. Zmiany pociągające za sobą konieczność ponoszenia ogromnych kosztów, ale tego dziś wymaga świat, przyszłość i wola budowania nowoczesnej gospodarki. Dziś można postawić znak równości między nowoczesną gospodarką i energetyką – i odwrotnie” – podkreślił.

Szczyt klimatyczny w Stanach Zjednoczonych poprzedzi Konferencję Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP26) planowaną na listopad w Glasgow.
W Pałacu Prezydenckim obecny jest również minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku