°C

Dziś Dzień Rowerowy

Pixabay
 

Kalendarzowa wiosna już trwa. Mimo iż jeszcze kaprysi, to na ulicach widać coraz więcej amatorów rowerowej jazdy. Dziś w kalendarzu obchodzimy Dzień Rowerowy.

Już Leonardo da Vinci wśród wielu swoich wizji miał pojazd przypominający bicykla. Dwa równej wielkości koła, szprychy, kierownica oraz łańcuch musiały jednak czekać trzy kolejne wieki na swój debiut.

Dziś jednoślady zyskują coraz większą popularność. Prócz aktywnej formy spędzania wolnego czasu, to także sposób naszego wpływu na ekologię. Popularne górale, szosówki czy rowery miejskie coraz częściej zastępują w ruchu miejskim samochody.

Jak mówi Adam Zarzycki, współwłaściciel jednego ze sklepów rowerowych w Żarach, warto przed rozpoczęciem sezonu przygotować sprzęt do jazdy:

Dla tych, którzy nie posiadają swojego własnego jednośladu, wiele miast przygotowało rowery, które można wypożyczyć.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku