°C

Wystartował BO 2021 – można zgłaszać propozycje zadań

Fot. Urząd Miasta Zielona Góra
 

Z kilkumiesięcznym poślizgiem wystartował budżet obywatelski 2021. Od dzisiaj zielonogórzanie mogą zgłaszać swoje propozycje zadań.

Jak wyjaśnia Piotr Dubicki z Biura Prezydenta Miasta Zielona Góra, ze względu na pandemię koronawirusa, projekty można zgłaszać tylko przez internet:

Jak mówią mieszkańcy, budżet obywatelski to inicjatywa, która jest bardzo potrzebna:

Na propozycje zadań miasto czeka do 2 maja. Następnie odbędzie się weryfikacja zgłoszonych projektów. Głosowanie wystartuje natomiast 30 maja. Na inwestycje, w ramach budżetu obywatelskiego, miasto przeznaczy w tym roku roku 6,5 mln złotych. 20 procent z tej kwoty zostanie przeznaczona na realizację zadań w dzielnicy Nowe Miasto.

W audycji Miejski Punkt Widzenia Piotr Dubicki mówił o inwestycjach w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. Niestety jak przyznał ze względu na pandemię nie wszystkie udało się zrealizować, ale te w dzielnicy Nowe Miasto w większości tak:

Jak dodał Piotr Dubicki, pozostałe inwestycje w ramach BO 2020, są realizowane w miarę możliwości na bieżąco.
Cała audycja Miejski Punkt Widzenia do odsłuchania TUTAJ


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku