°C

Więcej czasu na złożenie wniosku o dotację na ogrzewanie

Fot. Unsplash/Charles Sims
 

Urząd Miasta przedłużył termin składania wniosków o udzielenie dotacji na dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania. Ze względu na pandemię i związane z tym utrudnienia w pozyskiwaniu dokumentów, termin został wydłużony do 31 maja 2021 roku. Przed zmianą obowiązywał termin 30 kwietnia.

Dofinansowanie można uzyskać na zmianę systemu ogrzewania z pieców opalanych paliwem stałym czyli tzw. kopciuchów na inne, nowe i niskoemisyjne – tłumaczy Emilia Gaik z Biura Ochrony Środowiska UM Zielona Góra:

Wysokość dotacji może maksymalnie wynieść 80 %:

Dofinansowanie może uzyskać każdy, zarówno osoba prywatna jak i przedsiębiorca. Nie obowiązują kryteria dochodów. Najważniejsze jest pozbycie się wszystkich pieców zanieczyszczających powietrze w mieście – podkreśla Emilia Gaik.
Wszelkie informacje w sprawie składania wniosków można uzyskać telefonicznie:

Telefony do Biura Ochrony Środowiska to 68 475 56 84 lub 68 454 46 70.
O terminie złożenia wniosku decyduje data wpływu do urzędu.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku