°C

Komisja do spraw konsultacji budżetu obywatelskiego rozpoczyna pracę

Fot. Urząd Miasta Zielona Góra
 

W maju odbędzie się najbliższe posiedzenie komisji do spraw konsultacji budżetu obywatelskiego. Tematem posiedzenia będzie ocena zgłoszeń mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego - zapowiedział w programie Miejski Punkt Widzenia przewodniczący komisji, radny niezrzeszony Paweł Zalewski.

Jak wyjaśnił, podstawowym celem komisji jest przybliżenie mieszkańcom samych konsultacji społecznych, które do tej pory nie były im dobrze znane:

Jak pogodzić konsultacje społeczne wymagające kompromisu, ale też wysiłku ze strony Urzędu Miasta z ograniczeniami czasowymi, kiedy inwestycja wymaga pilnego rozpoczęcia? O tym z kolei mówił radny PiS i zastępca przewodniczącego komisji Marek Budniak:

Zdaniem Marka Budniaka dobrze się stało, że komisja i procedura konsultacji w nowym, prawnym wymiarze są uruchomione równolegle z budżetem obywatelskim.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku