°C

Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego

Fot.Youtube
 

Kościół katolicki obchodzi dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Święto zostało ustanowione na prośbę samego Jezusa, przekazaną w objawieniach siostrze Faustynie Kowalskiej. Centralne obchody odbędą się w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach - mówi siostra Elżbieta Siepak, rzecznik Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. "Tu wraz ze śmiercią siostry Faustyny Jezus złożył całe swe duchowe dziedzictwo, dlatego do Łagiewnik pielgrzymuje tak wiele osób" - dodała zakonnica.

„W rozpoczynającym się Tygodniu Miłosierdzia powinniśmy starać się dostrzec tych, którzy, zwłaszcza w dobie pandemii, mogą nas potrzebować” – mówi biskup Wiesław Szlachetka, przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski. „To powinien być czas pogłębionej refleksji na temat tajemnicy rzeczywistości miłosierdzia oraz zaangażowania w czynną miłosierną pomoc potrzebującym” – zaznaczył.

W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach dziś o godzinie 10:00 uroczystej mszy świętej przewodniczyć będzie arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. W tym roku z powodu epidemii, w bazylice może znaleźć się tylko 150 osób. Wierni na całym świecie będą mogli uczestniczyć w obchodach – msza święta będzie transmitowana w TVP1, a także w internecie na stronie milosierdzie.pl oraz na YouTube.

Święto do kalendarza liturgicznego w 1985 roku wpisał najpierw kardynał Franciszek Macharski dla archidiecezji krakowskiej, a potem niektórzy biskupi polscy w swoich diecezjach. Na prośbę Episkopatu Polski Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku papież ogłosił je dla całego Kościoła.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku