°C

Anna Maliszewska z brązem Pucharu Świata w pięcioboju

źródło: Polski Związek Pięcioboju Nowoczesnego
 

Zawodniczka Olimpii Zielona Góra Anna Maliszewska wywalczyła brązowy medal Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym w bułgarskiej Sofii.

Do finałów po środowych eliminacjach dotarła Oktawia Nowacka i właśnie Maliszewska. W decydujących zmaganiach zielonogórzanka zdobyła łącznie 1348 punktów i tylko nieznacznie ustąpiła drugiej Brytyjce Kate French (1360 pkt.) i zwyciężczyni Francuzce Marie Oteizie (1367 pkt.)

Na 28. pozycji w 36-osobowym finale uplasowała się Oktawia Nowacka (1247 pkt). W eliminacjach odpadły natomiast reprezentantka ZKS-u Drzonków Natalia Dominiak i Marta Kobecka.
W sobotę w finale zmagań mężczyzn wystąpi Łukasz Gutkowski.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku