°C

Oszuści w sieci nie odpuszczają. Policja ostrzega

Fot. Envato
 

O tym, jak bardzo trzeba być ostrożnym w sieci, przekonała się mieszkanka powiatu żarskiego. Bezkrytyczne zaufanie wobec niedawno poznanej osoby kosztowało ją oszczędności życia. Internetowy naciągacz okazał się nie mieć skrupułów.

Żarska policja przestrzega przed zbytnią łatwowiernością i nieostrożnością podczas serfowania w cyberprzestrzeni. Trudna sytuacja pandemiczna zepchnęła życie społeczne w kierunku kontaktów wirtualnych. Niestety fakt ten wykorzystywany jest przez oszustów.

Jak podkreśla komisarz Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji, takie próby internetowej nieuczciwości odnotowano już w powiecie:

– Pamiętajmy, aby zachować czujność, dokonując internetowych zakupów czy podczas korzystania z komunikatorów. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania wobec próbujących nawiązać kontakt nieznajomych. Często są to oszuści, a koszt nierozwagi może okazać się znaczny – przestrzega komisarz Aneta Berestecka:

Internetowe oszustwa takiej kategorii zagrożone są karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku