°C

Książka z Norwida z dostawą do domu. Kto może skorzystać?

fot. M. Czechowska
 

Biblioteka Norwida w Zielonej Górze nadal realizuje usługę „Książka z dostawą do domu”. Oferta jest adresowana do seniorów, osób chorych i niepełnosprawnych, które nie mają możliwości samodzielnego odbierania książek.

Jak poinformowała Anna Urbańska z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze, by wypożyczyć książkę wystarczy skontaktować się z biblioteką, zamówić materiały i czekać na ich dostawę do domu.

„W dostarczaniu zamówień do potrzebujących bibliotekarzom pomagają także wolontariusze. Usługa dostawy i ewentualnego odbioru jest bezpłatna”

– powiedziała Urbańska.

Zgodnie z zasadami usługi jednorazowo można wypożyczyć maksymalnie: sześć książek, sześć audiobooków, dwie płyty CD, dwie płyty DVD na okres 28 dni. Ponadto, należy być zarejestrowanym czytelnikiem, który udostępnił bibliotece swój adres e-mail i nr telefonu.

Zbiory można zamawiać poprzez informację katalogową Biblioteki Norwida telefonicznie po numerem: 68 45 32 629 lub mailowo pod adresem: katalog@wimbp.zgora.pl

Materiały będą dostarczane do domów czytelników na adres podany w systemie bibliotecznym przez wolontariuszy raz w tygodniu – w środę lub w czwartek, po uprzednim telefonicznym umówieniu się z czytelnikiem.

Termin zwrotu wypożyczonych książek może zostać przesunięty tylko wówczas, gdy nie ma na nie zapotrzebowania ze strony innych czytelników.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku