°C

W Zielonej Górze będzie więcej parkingów

fot. UM Zielona Góra
 

Nowe miejsca postojowe zostaną wybudowane na przełomie bieżącego i przyszłego roku w ramach trzeciego etapu miejskiego programu Parking 1000plus.

Spośród 20 – lokalizacji wskazanych przez zielonogórzan, trzech radnych z klubu Zielona Razem koordynujących inwestycję : Filip Gryko, Paweł Wysocki i Grzegorz Hryniewicz, wybrało 12. Mówi Filip Gryko, przewodniczący klubu radnych Zielona Razem:

Budowę niektórych parkingów dofinansuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a to dlatego, że mają one pomóc w retencji wód opadowych:

Przetargi na budowę miejsc postojowych przy Ludowej, Obywatelskiej i Harcerskiej będą ogłoszone w kwietniu. Na pozostałe, finansowane wyłącznie z budżetu miasta kilka miesięcy później.
Za miesiąc Urząd Miasta ogłosi też nabór na kolejne pomysły lokalizacji parkingów. Swoje propozycje będą mogli zgłaszać mieszkańcy Zielonej Góry.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku