°C

Pacjenci w Lubuskiem zajmują 1124 łóżka z 1512 dla chorych na COVID-19

Fot. PAP/EPA/Michael Reynolds
 

W lubuskich szpitalach dla chorych na COVID-19 jest przygotowanych 1512 łóżek. We wtorek 1124 z nich były zajęte. Na 157 łóżek z respiratorami pacjentów leczono na 121 – poinformował we wtorek dyrektor Biura Wojewody Lubuskiego Karol Zieleński.

W Szpitalu Tymczasowym w Zielonej Górze przebywa 174 pacjentów chorujących na COVID-19, w tym 39 na łóżkach z respiratorami. W regionie, najbardziej obciążonymi walką z pandemią są szpitale w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze.

W ubiegłym miesiącu z powodu znacznego wzrostu liczby hospitalizacji wywołany przez zachorowania na COVID-19 baza łóżek dla pacjentów zmagających się z tą chorobą została powiększona o prawie 500 miejsce, w tym 70 wyposażonych w respiratory.

Obecnie tzw. łóżka covidowe stanowią około 65 proc. wszystkich dostępnych w lubuskich szpitalach.

„We wtorek rano było zajętych najwięcej miejsc covidowych od początku pandemii. W ciągu dnia sytuacja lekko się poprawiła”

– powiedział Zieleński.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o potwierdzeniu w woj. lubuskim 205 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Zmarło osiem osób, w tym siedem na COVID-19 i jedna mająca choroby współistniejące.

„Niska liczba nowych zakażeń zarówno w okresie świątecznym, jak i dzisiaj nie przekłada się na liczbę osób hospitalizowanych. W okresie świątecznym ponad 100 osób zakażonych wirusem zostało przyjętych do lubuskich szpitali”

– dodał Zieleński.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku