°C

Eurostat: Bezrobocie w Polsce najniższe w UE

Eurostat. Fot. ec.europa.eu
 

Według danych opublikowanych przez Eurostat, w lutym bezrobocie w Polsce wyniosło 3.1 procent i było najniższe w całej Unii Europejskiej. Tuż za Polską uplasowały się Czechy z bezrobociem na poziomie 3,2 procent.

Europejski urząd statystyczny poinformował, że stopa bezrobocia w całej Unii Europejskiej w lutym tego roku wyniosła 7,5 procent, natomiast w krajach strefy euro – 8,3 procent.

Eurostat szacuje, że w lutym prawie 16 milionów obywateli Unii Europejskiej pozostawało bez pracy. Oznacza to wzrost o około 34 tysięcy w porównaniu do stycznia tego roku, i wzrost o prawie 2 miliony wobec lutego ubiegłego roku.

Najwyższe stopy bezrobocia zanotowano w Hiszpanii – 16,1 procent oraz we Włoszech – 10,2 procent.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku