°C

19 kwietnia akcja społeczno-edukacyjna „Żonkile”

Fot. Pixabay/Marco Lachmann-Anke
 

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zachęca do udziału w akcji społeczno - edukacyjnej "Żonkile", która odbędzie się 19 kwietnia. Po raz dziewiąty Muzeum POLIN tą akcją upamiętnia wybuch powstania w getcie warszawskim w 1943 roku.

W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa kampania częściowo odbędzie się w internecie. Zaplanowane są między innymi: wirtualny spacer, debata oraz koncert.

Ze względu na epidemię koronawirusa, drugi rok z rzędu wydarzenie w większości zostanie przeniesione do internetu. „Na ulicach Warszawy będzie można pobrać papierowe żonkile ze specjalnych „żonkilomatów” lub wydrukować i zawiesić plakat w oknie:- mówi Zofia Bojańczyk, koordynatorka akcji. „Niestety na ulicach Warszawy nie zobaczymy tysięcy wolontariuszy jednak mogę zapewnić, że muzeum zadba o to by ludzie mogli się zaopatrzyć w żółte kwiaty. Symbol tego, że łączy nas pamięć” – powiedziała Zofia Bojańczyk.

Muzeum przygotowało także program edukacyjny związany z akcją dla bibliotek i szkół, które mogą dzięki tym materiałom przeprowadzić lekcję dla dzieci i młodzieży w różnym wieku. „Do 15 kwietnia można zgłaszać swoją szkołę lub instytucje. My te materiały prześlemy i oczywiście pokażemy jak z nich korzystać” – powiedziała Zofia Bojańczyk.

Symbol żółtego żonkila nawiązuje do kwiatów, które co roku w rocznicę wybuchu powstania w getcie od anonimowej osoby otrzymywał jeden z jego przywódców – Marek Edelman.
Szczegóły akcji „Żonkile” znajdują się na stronie internetowej www.polin.pl.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku