°C

Kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II w rocznicę śmierci

fot. Krzysztof Gonera
 

Cały świat z niepokojem śledził komunikaty napływające z Watykanu. Dokładnie 16 lat temu swoją drogę zakończył Ojciec Święty Jan Paweł II. Mieszkańcy Żar na znak pamięci o Papieżu Polaku składają kwiaty pod jego pomnikiem.

Wybór Karola Wojtyły na najwyższego hierarchę Kościoła katolickiego odbył się w 1978 roku. Zakończone wówczas konklawe przerwało wieloletnią tradycję powoływania włoskich duchownych na tron Piotrowy.

– Składając kwiaty, chcemy oddać naszą pamięć o Janie Pawle II – mówi Małgorzata Cegielska, dyrektor Muzeum Pogranicza Śląsko- Łużyckiego:

– Dziś znicze zapłoną zapewne w wielu miejscach naszego kraju. Polacy pamiętają – dodaje Małgorzata Cegielska:

Jan Paweł II odbył ponad 100 zagranicznych podróży apostolskich. Do Polski przybywał 8 razy.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku