°C

Święta z kontrolami na drogach

fot. KMP w Zielonej Górze
 

Zielonogórska policja szykuje się do świąt na drogach. Choć według zaleceń epidemicznych, Wielkanoc powinniśmy spędzić w domach, część kierowców będzie się przemieszczać.

Do podróży powinniśmy przygotować samochód, i przede wszystkim nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu – mówi Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskich policjantów:

Podczas przedłużonego, świątecznego weekendu, funkcjonariusze pojawią się też w mieście. Podczas spacerów, w miejscach publicznych trzeba pamiętać o dystansie i maseczkach – dodaje Małgorzata Stanisławska:

Mandat za nieprzestrzeganie obostrzeń może wynieść do 500 złotych. Policjanci mogą też sporządzić wniosek o ukaranie do sądu.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku