°C

Od 12 kwietnia dostęp do szczepień dla młodszych roczników

Fot. PAP/Leszek Szymański

Szef KPRM i pełnomocnik rządu ds szczepień Michał Dworczyk zapowiedział, że od 12. kwietnia rozszerzy się dostęp do szczepień na koronawirusa dla młodszych roczników. Na początku rejestrować się będą urodzeni w 1962 roku – mówił Michał Dworczyk.

Rząd planuje, by od maja mogliby zapisywać się na szczepienia wszyscy chętni.

„Od 12 kwietnia zaczynamy zapisy dla 1962 rocznika i potem przez kolejne 2 tyg. aż do rocznika 1973 będzie trwała rejestracja. Każdego dnia uruchamiamy kolejną grupę. Zdecydowaliśmy się zrezygnować z etapów II i III i wprowadzić szczepienia populacyjne”

– mówił szef KPRM.

Na Stadionie Narodowym prezentowane są zmiany w harmonogramie szczepień przeciw COVID-19. Zmiany są związane z zapowiedziami kolejnych dostaw szczepionek przeciw COVID-19.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku