°C

Sobotnie dane epidemiczne

Fot. 11LDKPanc/Rafał Mniedło
 

W województwie lubuskim odnotowano 773 nowe zakażenia, zmarło 12 osób. To kolejny wzrost zakażeń koronawirusem w regionie. W zeszłą sobotę mieliśmy 653 przypadki, czyli 120 mniej niż dzisiaj. Liczba zakażonych w Polsce od początku epidemii przekroczyła 2 mln.

Według ostatnich danych najtrudniejsza sytuacja jest powiecie międzyrzeckim. Tutaj mamy najwyższy wskaźnik, wynosi prawie 13 nowych zachorowań na każde 10 tysięcy mieszkańców, dlatego na mapie zakażeń zaznaczony jest kolorem czerwonym. Podobnie jak w Wielkopolsce m.in powiat poznański. W samym powiecie międzyrzeckim ostatniej doby przybyło 73 nowych chorych.
Dodajmy, że prawie 12 tysięcy osób w Lubuskiem znajduję się na kwarantannie.
 
W całym kraju przybyło 26 405 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W porównaniu z ubiegłą sobotą, to 5356 zakażeń więcej. Wg statystyk publikowanych przez Ministerstwo Zdrowia od wczoraj wyłącznie z powodu COVID-19 zmarło 88 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami 261 osób. To w sumie kilka przypadków śmiertelnych więcej niż tydzień temu.
 
W Polsce od początku epidemii zdiagnozowano ponad 2 mln chorych na Covid-19.

REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku