°C

Mayan Oliver i Charles Fernandez najlepsi w Pucharze Polski

foto: Krystian Machalica
 

Mayan Oliver z Meksyku i Charles Fernandez z Gwatemali wygrali drugą w tym roku edycję Pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym, odpowiednio wśród pań i panów.

Oliver Mayan wyprzedziła na podium Oktawię Nowacką z Legii Warszawa, a także Rite Erdos z Węgier. Polska zawodniczka ze swojego występu jest zadowolona.

Najlepiej z zielonogórzanek spisała się Nela Szczur, dla której debiut w zawodach pięciobojowych zakończył się bardzo dobrze, bo na miejscu dziesiątym.

Wśród panów zwyciężył Charles Fernandez z Gwatemali, który wyprzedził na podium Andrasa Galla i Mihaly’ego Koleszara z Węgier. Jedyny z reprezentantów Polski startujących w pięcioboju – Jarosław Świderski był siedemnasty.

Także w Drzonkowie w dniach 12-14 marca rozgrywano Puchar Polski do lat 17. Wśród pań zwyciężyła Zora Zeman z Węgier, na drugim miejscu Maja Marcinkowska, a trzecia Emma Meszaros, także z Węgier. Wśród panów najlepszy był Lukas Gaudiesius z Litwy, którzy wyprzedził Szymona Stanisławskiego i Węgra Barnabasa Simona.

Imprezę w wykonaniu zielonogórzan ocenia trener ZKS-u Drzonków Tomasz Cygański.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku