°C

80 mln na „pałac marszałkowski” [UJAWNIAMY DOKUMENTY]

fot. Pixabay
 

Ma mieć 6 tysięcy metrów kwadratowych, będzie ekologiczny, pasywny i wyposażony w najnowsze technologie. Cztery kondygnacje zapewnią komfort i przestrzeń do działania, a w kuluarach już mówi się, że to nowy „pałac marszałkowski". Luksus kosztuje, inwestycja pochłonie 80 mln zł, czyli ponad 13 tys. zł za metr kwadratowy.

Tak w skrócie prezentuje się specyfikacja nowego budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Nasza redakcja dotarła do dokumentu opisującego projekt.

Pomysł autorstwa Platformy Obywatelskiej wzbudza kontrowersje, bo astronomiczna kwota z pewnością przydałaby się w innych, zapóźnionych miejscach naszego regionu.

Inwestycji broni jednak szef lubuskiej PO poseł Waldemar Sługocki i przekonuje, że znajdą się tam departamenty, które do tej pory wynajmowały powierzchnie biurowe:

Pomysł budowy nowej siedziby dla urzędu marszałkowskiego krytykuje opozycja.

Małgorzata Gośniowska-Kola z Klubu Prawa i Sprawiedliwości mówi wprost o niegospodarności rządzących województwem polityków Platformy Obywatelskiej:

Sprawa budowy nowej siedziby urzędu marszałkowskiego została nagłośniona przy okazji sejmikowego sporu dotyczącego uchwały ws. przesunięć budżetowych.

Oprócz środków na służbę zdrowia Zarząd Województwa chciał jednym ruchem wprowadzić inne zadania, w tym zakup działki pod kontrowersyjną inwestycję.

Na to nie zgodziła się opozycja. Temat będzie najprawdopodobniej przedmiotem obrad na kolejnej sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego.

Poniżej zamieszczamy dokument opisujący realizację inwestycji: 12. Budowa wzorcowego pasywnego budynku biurowego – Zielony Urząd_Green Office (1)

 

Po naszej publikacji Biuro Prasowe Zarządu Województwa przesłało redakcji dokument, którego treść zamieszczamy:

Oświadczenie Zarządu Województwa ws. inwestycji

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku