°C

Papież Franciszek w Mosulu

Fot. PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO
 

Papież powiedział, że w imieniu Boga nie można zabijać, prowadzić wojny, ani nienawidzić. W trzecim dniu pielgrzymki do Iraku Franciszek modlił się za ofiary wojny w Mosulu, gdzie ekstremiści islamscy popełnili liczne zbrodnie, szczególnie na mniejszościach etnicznych i religijnych.

 

W 2014 roku miasto zostało opanowane przez bojowników tak zwanego Państwa Islamskiego. Burzyli kościoły zamieniając je na miejsca egzekucji. W ciągu trzech lat okupacji i prześladowań Mosul opuściło pół miliona mieszkańców, w tym 120 tysięcy chrześcijan.

Papież odmówił modlitwę na placu zniszczonych Czterech Kościołów.

„Módlmy się teraz za wszystkie ofiary wojny, a także za nas wszystkich, abyśmy żyli w zgodzie i pokoju niezależnie od religii. W oczach Boga wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami”.

Franciszek powiedział, że tylko niezwłoczne wprowadzenie w życie planu Bożej miłości, pokoju i pojednania pozwoli odbudować Mosul i Irak i uleczyć serca rozdarte bólem. W modlitwie prosił też, aby świadomość tego dotarła do wszystkich.

 

⬇ Fot. PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku