°C

Kleszcze już atakują

www.pixabay.com
 

Właściciele psów wiedza to najlepiej i przekonali się nawet na własnej skórze. Mimo, że zima jeszcze trwa, do kalendarzowej wiosny pozostały ponad 2 tygodnie mamy do czynienia z inwazją kleszczy.

Ich wysyp nastąpił już w lutym. Przekonali się o tym także pracownicy schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zielonej Górze. Mówi kierowniczka schroniska Sylwia Zając:

Skąd tak dużo kleszczy o tej porze roku ? Wszystkiemu winne ocieplenie klimatu, wyjaśnia biolog UZ dr Sebastian Pilichowski:

Kierowniczka schroniska przypomina jak ważne jest zabezpieczanie czworonogów przed kleszczami, które poprzez przenoszenie patogenów mogą wywołać śmiertelnie niebezpieczne choroby takie jak np. babeszjoza:

Kleszcze są oczywiście także bardzo niebezpieczne dla ludzi. Ich ukłucie może być przyczyną m.in. boreliozy lub kleszczowego zapalenia mózgu.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku