°C

W woj. lubuskim zaszczepiono dotychczas ponad 93 tys. osób

Fot. PAP/EPA/John G. Mabanglo
 

W woj. lubuskim przeciw COVID-19 zaszczepiono ok. 93,1 tys. osób. Drugą dawkę preparatu przyjęło prawie 34,5 tys. Prowadzone są szczepienia seniorów i nauczycieli – poinformował w piątek dyr. Biura Wojewody Lubuskiego Karol Zieleński.

Z rządowego raportu wynika, że dzienna liczba szczepień w regionie jest na poziomie ok. 3,6 tys., a drugą dawką 1,9 tys.

W województwie działa 206 punktów szczepień prowadzonych przez gabinety lekarzy rodzinnych (POZ) i szpitale węzłowe. Do obłożnie chorych jeżdżą mobilne zespoły robiące im zastrzyki w miejscach ich pobytu. Seniorzy mogą również skorzystać z pomocy gmin w dowozie do punktów szczepień.

Dotychczas do Lubuskiego dostarczono 15,7 tys. dawek szczepionki firmy AstraZeneca, którą podaje się nauczycielom i pracownikom oświaty.

Z piątkowego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w województwie lubuskim potwierdzono 585 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Zmarło 13 osób, w tym 10 na COVID-19 i trzy mające choroby współistniejące.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku