°C

„Ojczyzno Ma”. Finał konkursu historycznego

Fot.: P. Kuśnierz
 

Prawie trzydziestu uczniów szkół podstawowych z naszego województwa rywalizowało dziś w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Organizatorem 11. edycji konkursu „Ojczyzno Ma” była Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Nagrody za pierwsze miejsce wręczył Szymonowi Olenderowi ze Zbąszynka biskup senior naszej diecezji – Paweł Socha:

Szymon Olender jest uczniem ósmej klasy Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Zbąszynku. Na co dzień pasjonuje się historią. Do finału konkurs „Ojczyzno Ma” przygotowywał się oglądając filmy tematyczne na platformie YouTube:

Finał konkursu „Ojczyzno Ma” w Muzeum Ziemi Lubuskiej był podzielony na dwa etapy – pisemny i słowny. Mówi Ryszard Furtak, prezes Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej:

Trzech laureatów oraz pozostałych siedmiu finalistów, otrzymało gadżety patriotyczne. Były to m.in. torby sportowe czy śpiewniki patriotyczne.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku