°C

Uczniowie z Zielonej Góry w międzynarodowym projekcie badawczym

fot. Pixabay
 

Uczniowie z zielonogórskiego Lotnika biorą udział w pilotażu międzynarodowego projektu badawczego dotyczącego ochrony bioróżnorodności w Polsce, Holandii, Czechach i Słowenii.

Przez najbliższe tygodnie uczniowie klasy I G z IV Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze będą budowali karmniki oraz obserwowali korzystające z nich ptaki. Później wyniki swych obserwacji będą omawiali z uczniami z holenderskiego Drachten, którzy będą robili to samo u siebie.

Jak mówi koordynator projektu dr Mateusz Ciepliński z Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego, chodzi tu zarówno o zachęcenie uczniów do obserwowania przyrody, jak i nawiązanie współpracy między szkołami z różnych krajów:

Agnieszka Dankowska, anglistka z zielonogórskiego Lotnika, podkreśla, że jej uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w ten projekt. Jej zdaniem, to świetny sposób na poznanie otaczającej nas przyrody, jak i naukę języka angielskiego:

Agnieszka Dankowska uważa, że udział w tym projekcie daje też uczniom więcej możliwości kontaktów z kolegami z zagranicy.

– Dzięki temu mogą choć na chwilę zapomnieć np. o pandemii i związanymi z nią ograniczeniami – dodaje:

Dodajmy, że obserwacje ptaków przez uczniów z Zielonej Góry i Holandii prowadzone będą do końca marca. Później zebrane przez nich dane opracowane zostaną przez naukowców z Uniwersytetu Zielonogórskiego i przedstawione na zaplanowanej na maj międzynarodowej konferencji online.

 

 

 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku