°C

Czy jakość połączeń na trasie Żagań-Żary-Zielona Góra może się jeszcze pogorszyć? Okazuje się, że tak

Fot. Pixabay
 

Żagań znów walczy o jakość połączeń kolejowych z Zieloną Górą. Tym razem chodzi o brak zgody na planowane ograniczenie prędkości pociągów na tej trasie do 60 km na godzinę, bo to wydłuży podróż.

Lubuskie Polregio SA i Urząd Miasta Żagań protestują przeciwko ograniczeniom planowanym w rozkładzie jazdy na lata 2021/22 przez PKP Polskie Linie Kolejowe:

– Związane ma to być z jakością infrastruktury na tym odcinku – wyjaśnia rzecznik Polregio SA Paweł Nijaki:

Dlatego Polregio oczekuje od PKP Polskich Linii Kolejowych SA, że nie tylko nie obniży prędkości i tym samym nie wpłynie na pogorszenie jakości połączeń, ale w przyszłości poprawi jakość infrastruktury.

– Również interweniowaliśmy w tej sprawie w PKP – mówi wiceburmistrz Żagania Sebastian Kulesza:

– To jest zrozumiałe, że infrastruktura się zużywa, ale efektem nie może być zwalnianie pociągów, ale remonty i inwestycje – dodaje wiceburmistrz.

Co na to PKP Polskie Linie Kolejowe SA? Rzecznik Radosław Śledziński odpowiada dyplomatycznie i mało konkretnie, bo jak podkreśla, na tym etapie przygotowań wiele jeszcze powiedzieć nie może:

Realizacja inwestycji zależy jednak od źródeł finansowania, więc nie można określić terminu prac. A co do przymiarek w sprawie ograniczenia prędkości na trasie Żagań-Żary-Zielona Góra w przyszłym rozkładzie jazdy rzecznik również niewiele może powiedzieć, bo analizy i konsultacje trwają, a ostatecznego planu jeszcze nie ma.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku