°C

Ogródek działkowy na wagę złota

fot. M. Czechowska
 

Nie ma wolnych działek w Zielonej Górze – informuje Polski Związek Działkowców. Wraz z nadejściem cieplejszych dni rozdzwoniły się telefony z pytaniami. Wzmożony popyt na tereny zielone wywołała pandemia koronawirusa – mówi Rafał Hawryluk, dyrektor biura zarządu okręgowego PZD w Zielonej Górze.

Na koniec poprzedniego roku w mieście było tylko 12 wolnych działek w Ochli:

Wolne działki można dostać jeszcze w Babimoście, czy Zbąszynku. Polski Związek Działkowców myśli nad stworzeniem kolejnego ogrodu dla działkowców w Zielonej Górze. To na razie zamysł – dodaje Rafał Hawryluk:

121 Rodzinnych Ogrodów Działkowych w okręgu zielonogórskim zajmuje powierzchnię ponad 1388 hektarów. Największą ma Rodzinny Ogród Działkowy „Sawanna” w Ochli, gdzie są 654 działki.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku