°C

Co z drogą w Łężycy? Opieszałość bulwersuje mieszkańców!

fot. Bartosz Schaefer
 

Wracamy do sprawy drogi osiedlowej w zielonogórskiej Łężycy. Kilkumetrowe dziury i błoto uprzykrzają codzienne życie mieszkańców.

Przypomnijmy, od ponad 2 lat trwa walka mieszkańców ul. Inwestycyjnej o wybudowanie drogi. Mieszkańcy codziennie muszą przejeżdżać przez piaskową, dziurawą ulicę. Miasto zobowiązało deweloperów, którzy wybudowali tam bloki do budowy drogi.

– Kilkukrotnie obiecywano nam szybkie wybudowanie nowej ulicy. Jednak do dziś nie ma nawet wydanych pozwoleń na budowę — mówi Magdalena Bielak, przedstawicielka mieszkańców osiedla

W rozmowie z nami przedstawiciel dewelopera PBS — Tomasz Siemiński zapewniał, że spowodowane jest to administracyjnymi problemami:

Pomimo wielokrotnych prób kontaktu drugi deweloper, który jest odpowiedzialny za wybudowanie drogi, odmawiał komentarza. Miasto informuje, że więcej informacji na temat budowy tej drogi przekaże w połowie marca. Do sprawy będziemy wracać.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku