°C

W Polsce będzie produkowana szczepionka na COVID-19

Polski Fundusz Rozwoju
 

Polski Fundusz Rozwoju sfinansuje inwestycję w produkcję w Polsce szczepionki na koronawirusa. Szczepionkę amerykańskiej firmy Novavax ma wytwarzać firma biotechnologiczna Mabion. Produkcja szczepionki ma się rozpocząć w Polsce na przełomie II i III kwartału tego roku.

Polski Fundusz Rozwoju i spółka Mabion podpisały w tej sprawie porozumienie. Na jego mocy polska spółka biotechnologiczna może pozyskać do 40 milionów złotych na zwiększenie mocy produkcyjnych niezbędnych do seryjnego wytwarzania szczepionek przeciwko COVID-19.

Prezes spółki Mabion Maciej Wieczorek powiedział, że rozmowy z firmą Novavax rozpoczęto kilka miesięcy temu.

„Bardzo się cieszymy ze wsparcia PFR-u dla tego projektu, (…) mamy nadzieję, że jest to pierwszy krok ku zbudowaniu znaczących mocy produkcyjnych nowoczesnych szczepionek w Polsce”

– dodał.

Według przewidywań spółki Mabion, proces transferu technologii i jego weryfikacja zostaną zakończone w pierwszej połowie roku.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku