°C

Dzikie wysypisko w centrum

Fot.: P. Kuśnierz
 

Zielonogórzanie śmiecą w samym centrum naszego miasta. Przy ulicy Morwowej, obok Zielonej Strzały i Parku Kolei Szprotawskiej, znajduje się dzikie wysypisko.

Można tam znaleźć różne odpady: dywan, buty czy nawet okna. Społecznik Mieczysław Bonisławski, z Klubu Miłośników Kolei Szprotawskiej, ma dowody wskazujące na to, że śmieci pozostawili okoliczni mieszkańcy:

Zakład Gospodarki Komunalnej przypomina, że oprócz usuwania dzikich wysypisk z terenów miejskich, zapewnia mieszkańcom pozbycie się różnego rodzaju śmieci. Wystarczy zapoznać się z harmonogramem odbioru odpadów albo skorzystać z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Tłumaczy Agnieszka Miszon z ZGK:

Za pozostawianie śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych grożą surowe kary. Przypomina o tym miejska radna Prawa i Sprawiedliwości, Bożena Ronowicz:

Zaśmiecone są również inne miejsca w centrum Zielonej Góry. Zaniedbane jest osiedle Łużyckie czy staw w Łężycy. Do niedawna bardzo zaśmiecony był Park Poetów. Więcej informacji na ten temat w programie „RZG Interwencje”, dziś o 17:10.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku