°C

W Słubicach będzie darmowe ładowanie

Fot. Marek Poniedziałek
 

Kierowcy samochodów z napędem elektrycznym od kwietnia br. za darmo naładują je na parkingu przed Urzędem Miejskim w Słubicach (Lubuskie). Na inwestycję gmina wyda 153 tys. zł – poinformowała w środę rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Słubicach Beata Bielecka.

Punkt ładowania będzie się składał z dwóch wiat, na których zostanie zainstalowanych 45 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 14,80 KW. To pozwoli na zasilenie dwóch stanowisk z podwójnymi ładowarkami do pojazdów z napędem elektrycznym.

Ponadto, część energii wytworzonej przez panele będzie przesyłana do budynku urzędu, co z kolei pozwoli obniżyć poziom opłat za energię elektryczną. Wykonawcą inwestycji jest firma PMB Energia Sp. z o.o. z siedzibą w Kórniku.

„Jest to pierwsza tego typu inwestycja w naszej gminie i ma ona pilotażowy charakter. Ponieważ stawiamy na nowoczesne technologie i dbałość o środowisko, w przyszłości będziemy chcieli kontynuować ten projekt”

– powiedział burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak.

Dodał, że docelowo na całym parkingu przed słubickim urzędem miejskim nad miejscami postojowymi powstaną wiaty z panelami fotowoltaicznymi, co umożliwi montaż kolejnych ładowarek do samochodów elektrycznych.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku